Ciekawostki
28/7/2023
AKTUALIZACJA:
28/7/2023
Ciekawostki
28/7/2023
AKTUALIZACJA:
28/7/2023

Zdrowe zamienniki słodyczy

Często zdarza nam się rezygnować ze słodyczy ze względu na ilość cukru lub przekonanie, że są one po prostu niezdrowe. To się ceni…ale nie musimy całkowicie rezygnować ze słodkiej przyjemności. Na szczęście - istnieją zdrowsze zamienniki słodyczy!

Aktualnie mamy dostęp w sklepach do wszystkiego i od nas zależy czy świadomość żywieniowa na temat tego, co jemy zmieni nasze postrzeganie do codziennych posiłków.

Cukier oraz tłuszcz obecne w składzie popularnych słodyczy oraz inne dodatki (np. konserwanty) nie są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o bilansowanie codziennych posiłków. Nadmiar cukru i tłuszczu w diecie może prowadzić do nadwagi, otyłości, chorób układu krążenia, cukrzycy czy chorób kręgosłupa. Warto w związku z tym zadbać o to, aby ilość cukru i tłuszczu była jak najmniejsza, tak aby nie przekraczała codziennego dziennego zapotrzebowania.

Na szczęście nie musimy sobie wszystkiego odmawiać! Istnieją zdrowe zamienniki słodyczy, które zaspokoją pragnienie na słodki smak, a także dostarczą błonnik, witaminy, składniki mineralne, białko czy zdrowe tłuszcze.

Na co powinniśmy zwracać uwagę? Na cukier, który jest ukryty pod wieloma nazwami, np. cukier, cukier trzcinowy, palmowy, syrop glukozowy, kukurydziany, glukoza, melasa. Na tłuszcze trans i nasycone kwasy tłuszczowe (dodatek tłuszczów tropikalnych).

Dobrym wyborem będą także słodycze z dodatkiem orzechów, płatków zbożowych, owoców, suszonych owoców i gorzkiej czekolady.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie duży wybór batoników proteinowych, zbożowych, owocowych oraz płatków śniadaniowych bez dodatków cukru.

Wpis powstał przy współpracy ambasadorskiej z Sylwią Lenartowicz – dietetyczką i pasjonatką zdrowego stylu życia.

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!