Dom i relaks
7/4/2023
AKTUALIZACJA:
22/5/2023
Dom i relaks
7/4/2023
AKTUALIZACJA:
22/5/2023

Wielkanocne DIY z papierowych toreb BARBORA w duchu upcyclingu

Świąteczne dekoracje wypełniają dom wyjątkową atmosferą. W przygotowanym do obchodów Wielkanocy domowym zaciszu nie może zabraknąć tradycyjnych pisanek, zajączka, rzeżuchy i oczywiście koszyczka wielkanocnego. Przygotowanie domu czy mieszkania, może okazać się kosztownym wydatkiem, podczas gdy w wielu gospodarstwach domowych jest mnóstwo materiałów, które bez większego wysiłku mogą stać się inspirującymi wielkanocnymi ozdobami!

Czy można stworzyć drobne wielkanocne ozdoby w duchu upcyclingu?

Oczywiście, że tak! Papierowe torby Barbory idealnie nadają się do ponownego wykorzystania jako materiału do zaplecenia świątecznego koszyczka. Ten prosty i szybki projekt pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć ideę recyklingu poprzez wspólną, kreatywną zabawę. Do realizacji tego projektu wystarczą podstawowe przybory biurowe! Taką ekologiczną ozdobę można stworzyć dzięki tutorialowi Mamy z kartonu, która we współpracy z Barborą tworzy wyjątkowe świąteczne projekty!

Szary papier to idealne, neutralne tło dla kolorowych dodatków, które wypełnią dom wesołymi, wielkanocnymi barwami. Torby Barbory są sztywne dlatego sprawdzają się w projektach DIY. Warto zostawić kilka z nich po każdym zamówieniu, jeśli planujemy wspólne tworzenie wielkanocnych kreacji z najmłodszymi. Zobacz jak @mama_z_kartonu tworzy wielkanocny koszyczek!

Obraz przedstawa wielkanocny koszyczek DIY, zrobiony z papierowych toreb po zakupach. W środku są ozdoby wielkanocne.
Wielkanocny koszyczek przygotowany z papierowych toreb po zakupach w sklepie Barbora

Upcycling, czyli coś z niczego

Sztandarowym przykładem upcyclingu, czyli szczególnej formy recyklingu, jest dobrze znane tworzenie mebli z palet wykorzystywanych wcześniej w transporcie. Recykling to przetwarzanie zużytych materiałów tak by powstała nowa wersja pierwotnego produktu. Upcycling to dalsze rozwinięcie tej idei. Projekty DIY pozwalają nadać nowe, lepsze życie produktom, które odegrały już swoją rolę i czekają na ponowne wykorzystanie.

Stare meble, kapsle, kartony po mleku, papierowe torby – wszystkie te rzeczy powstają z materiałów, których jakość pozwala im trwać na długo po tym jak zostały wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem. Upcycling to świeże spojrzenie na przedmioty, wykraczające poza ich pierwotną funkcję. Papierowa torba można stać się piernikowymi ozdobami na choinkę lub w przypadku świąt wielkanocnych koszyczkiem DIY.

Gdzie szukać materiałów?

Koszyczek wielkanocny to tylko początek tworzenia nowego życia opakowań produktów w Barborze. Gdy już decydujemy się na upcycling warto spojrzeć na listę najpopularniejszych produktów wykorzystywanych w projektach DIY:

  • Puszka po konserwie - Puszkę po konserwie można przemienić w wazon, pojemnik na przybory kuchenne czy doniczkę na rośliny. Wystarczy ją dokładnie wypłukać, zdjąć etykietę i ozdobić według własnego gustu - np. pomalować farbami, okleić papierem lub wstążkami.
  • Słoik po dżemie - Słoik po dżemie może stać się praktyczną lampką nocną. Wystarczy włożyć do środka małą lampkę LED i ozdobić słoik według własnego gustu - np. nakleić kolorowe naklejki, związać wokół wstążkę lub przykleić suszone kwiaty.
  • Kapsel - Kapsel można przemienić w ozdobny breloczek na klucze. Wystarczy przewlec przez otwór w kapslu łańcuszek lub kawałek sznurka, a następnie ozdobić kapsel według własnego gustu - np. pomalować farbami lub przykleić kolorowe koraliki.
  • Karton po jajkach - Karton po jajkach może stać się oryginalnym organizerem na biurko lub półkę. Wystarczy go dokładnie wypłukać, pokryć farbą lub papierem ozdobnym, a następnie podzielić na mniejsze przegródki. Gotowy organizer można jeszcze ozdobić według własnego gustu - np. dodać kolorowe naklejki lub kwiaty.
  • Puszka po napojach - Puszka po napojach może stać się oryginalnym pojemnikiem na narzędzia lub przybory do malowania. Wystarczy ją dokładnie wypłukać, zdjąć etykietę i pokryć farbą lub papierem ozdobnym. Można też dodać uchwyty z taśmy lub kawałka drutu, aby ułatwić korzystanie z nowego pojemnika.

Nowe projekty z opakowań i produktów ze sklepu Barbora mogą stać się praktycznymi drobiazgami, które świetnie wpisują się w ducha upcyclingu. Oszczędzając czas dzięki zakupom w Barborze, zyskujesz czas na nowe, ciekawe projekty takie jak wielkanocny koszyczek 😊

Barbora

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!