Dom i relaks
23/8/2023
AKTUALIZACJA:
23/8/2023
Dom i relaks
23/8/2023
AKTUALIZACJA:
23/8/2023

Wakacje w mieście – sprawdzone sposoby na wakacyjną nudę

Zbliża się ostatni tydzień wakacji. W wielu miejscach pogoda nadal dopisuje, więc ciężko będzie przestawić się na miejski tryb życia. Koniec wyjazdów, nie musi oznaczać końca atrakcji! Przygotowaliśmy kilka propozycji na spędzanie wolnego czasu w pozostałe dni wakacji i na początek września.

Zobacz swoje miasto na nowo

Zwiedzanie miasta, w którym się mieszka na stałe potrafi zapewnić więcej rozrywki niż można się spodziewać. W codziennym życiu najczęściej poruszamy się regularnie tymi samymi środkami transportu i trasami. Czasami są w miastach miejsca, w których nie byliśmy latami. Warto poświęcić jedno czy dwa popołudnia na odwiedzenie miejsca, którego nie znamy i zobaczyć jakie nowe atrakcje tam na nas czekają.

Odkrywanie kuchni świata w domowym zaciszu

Szukanie nowych przepisów i testowanie ich w domu, może być ciekawą alternatywą dla wyjścia do restauracji. Wspólne gotowanie to szansa dointegracji, niekoniecznie z domownikami. Przepisy najłatwiej jest znaleźć w Internecie, potem pozostaje już tylko zrobić zakupy i można zabierać się do pracy. Niezależnie od tego czy gotujesz solo, z przyjaciółmi czy rodziną – na pewno warto jest rozwijać swoje kulinarne kompetencje i dać sobie szansę na poznanie nowych smaków.

Kino plenerowe

Wiele samorządów i organizacji tworzy wakacyjne alternatywy dla multipleksów. Wystarczy szybkie wyszukiwanie, by sprawdzić, kiedy i gdzie odbywają się najbliższe seanse. Warto zabrać ze sobą kocyk i piknikowe drobiazgi. W niektórych miejscach warto też pomyśleć o środku na komary, żeby uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń.

Planszówki ze zdrowymi przekąskami

Od czasów najwyższej popularności gier Wsiąść do pociągu i Catan rynek gier planszowych w Polsce bardzo się rozwinął. Gry różnią się poziomem trudności, liczbą graczy czy ilością elementów losowych. Wszystkie je łączy jedno. Lepiej nie zabrudzić ich brudnymi palcami po tłustych przekąskach. Jeżeli niekoniecznie chcemy samemu przygotować, któryś z prostych przepisów na przekąski warto zaopatrzyć się w niezbędne produkty wcześniej.

 

Barbora

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!