31/5/2023
AKTUALIZACJA:
31/5/2023
31/5/2023
AKTUALIZACJA:
31/5/2023

Uwolnij kreatywność w Dzień Dziecka - pomysły na DIY

Dzień dziecka to wyjątkowy czas w roku. Świętujemy go wszyscy, bez względu na wiek. Beztroskość tego dnia sprawia, że możemy na chwilę zatrzymać się i odłożyć problemy oraz troski na bok.  Choć atrakcji tego dnia nie brakuje, to wybór, jak spędzimy te chwile należy do nas. Szukasz inspiracji? Oto pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi! 😊

We wpisie na wielkanocny upcycling inspirowaliśmy Was już do tego, aby wykorzystać papierowe torby do stworzenia koszyczka. Tym razem nie zwalniamy tempa i wraz z Mamą z Kartonu, z którą mamy przyjemność współpracować, przygotowaliśmy dla Was kolejny eko-tutorial!  

Do tworzenia kreatywnych bio-zeszytów potrzebne będą nam: papierowa torba (najlepiej sprawdzi się ta od Barbory 😉), biała kartka A4, nożyczki, wstążka, naklejki oraz flamastry.

Okładki stworzymy, korzystając z torby papierowej. Wystarczy, że przytniemy ją w rozmiarze, który nam najbardziej odpowiada. Następnie ozdabiamy ją wedle uznania - tutaj nie ma limitów, niech poniesie Was dziecięca wyobraźnia! Możecie użyć flamastrów, naklejek lub innych materiałów, które akurat macie w domu. Jeśli chcecie jeszcze bardziej wykazać się kreatywnością, to możecie wykorzystać i recyklingować materiały, które kurzyły się w domu, np. stare gazety, czy ulotki.  

Drugi krok to uzupełnienie zeszytu o kartki z drukarki lub bloku rysunkowego. Arkusze A4 składamy na pół, aby uzyskać format zeszytu. Możemy również ponieść wodzę fantazji i skorzystać z kolorowych kartek. 😉

Ostatni etap to zabezpieczenie kartek przed wypadaniem. Wystarczy, że zwiążemy zeszyt sznurkiem lub wstążką i gotowe!  

Zeszyt może posłużyć dzieciom do zapisywania marzeń, a także pełnić rolę „złotych myśli”. Taki skarb odkryty o jakimś czasie może uwolnić wiele miłych wspomnień.  

Co jeszcze może posłużyć nam w codziennej kreatywnej pracy?  

  1. Plastikowe butelki, które mogą posłużyć do stworzenia toru przeszkód, osłonek na roślinki, czy kreatywnych owadów.
  1. Nakrętki, tor przeszkód, a może paleta z farbami do malowania na płótnie?
  1. Rolki po papierze toaletowym, które mogą imitować zwierzęta. Własny teatrzyk z aktorami, to jest to!
  1. Opakowanie po jajkach. To idealny początek do stworzenia pajączków. Wystarczy sznurek lub włóczka i gotowe.

Takie proste, acz kreatywne działania mogą sprawić, że nasze dzieci uwolnią swoją kreatywność, ale także zrobią coś dobrego dla planety. Wspólne spędzenie czasu na wycinaniu i projektowaniu zabawek przy wykorzystaniu gotowych produktów, to świetna okazja do tego, aby spędzić czas razem. Nie tylko od święta!  

PS A jeśli nie wolelibyście, aby zeszyt był jeszcze bardziej kreatywny, to do środka możecie wpiąć nasze kolorowanki, które znajdziecie do pobrania za darmo TU. 😉

ZOBACZ TAKŻE

Jeszcze nic nie ma. Wróć wkrótce!

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!