Dom i relaks
25/9/2015
AKTUALIZACJA:
22/5/2023
Dom i relaks
25/9/2015
AKTUALIZACJA:
22/5/2023

Top 5 mniej oczywistych sposobów by zaoszczędzić czas

Któż nie chciałby więcej czasu poświęcać przyjemnościom czy rodzinie. Może Twój grafik jest tak napięty, że nie masz chwili na spacer? Znalezienie czasu na rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność, jest łatwiejsze, niż myślisz. Poznaj pięć nietypowych sposobów na to, by wygospodarować trochę czasu!

1. Zakończ jedno duże zadanie przed 12:00

Nic tak nie motywuje do zmierzenia się z codziennymi obowiązkami, jak uczucie, że coś już udało Ci się ukończyć. A gdy to, co najważniejsze, masz z głowy – z łatwością stawisz czoła mniejszym zadaniom.

Dlaczego akurat najlepiej zrobić to do południa? Skupienie w ciągu dnia nie utrzymuje się na takim samym poziomie. Rano umysł jest wypoczęty i świeży, a lunch sprawia, że nieco zmniejszamy swoje obroty. Dlatego warto wykorzystać czas, w którym jesteś najbardziej wydajny! Nie dość, że łatwiej się skoncentrujesz, to do tego wykonanie zadania zajmie Ci po prostu mniej czasu. To dwie pieczenie na jednym ogniu, a na deser lepsza motywacja na resztę dnia. Ten mały „lifehack” pozwoli Ci natychmiastowo zauważyć efekty.

2. Zdigitalizuj swoje obowiązki

To, co kiedyś wymagało poświęcenia czasu, teraz możesz załatwić od ręki. Zamiast wybierać się na pocztę i stać w kolejkach bez końca, wystarczy zasiąść do komputera.

Najlepiej, gdy na swoim koncie ustawisz przelewy automatyczne. 10 minut raz w miesiącu to 2 godziny w skali roku. Brzmi jak niewiele? Pamiętaj, że każdorazowe przelewanie pieniędzy odwraca uwagę od innych spraw. Potrzebujesz chwili, aby znowu wdrożyć się w inne zadania – i to pod warunkiem, że nie postanowisz zrobić sobie przerwy.

Internet możesz wykorzystać na jeszcze jeden sposób. Obsługa klienta różnych firm często oferuje możliwość czatu z konsultantem. Gdy chcesz połączyć się telefonicznie, zazwyczaj musisz sporo czekać. W tym czasie nie masz za bardzo możliwości robić nic innego, a wesoła melodyjka płynąca z telefonu wcale nie pomaga w utrzymaniu skupienia. Jednak czat możesz pozostawić w jednym okienku i w oczekiwaniu na konsultanta zająć się czymś innym — sprawdzić skrzynkę pocztową, buszować po Internecie czy spokojnie zaparzyć herbatę.

3. Jeśli coś ma zająć 10 minut, zrób to od razu!

Małe zadania, choć nie wydają się czasochłonne, mają to do siebie, że szybko się nawarstwiają. W szczególności, gdy zdarza Cisię odwlekać sprawy. Umycie filiżanki to dosłownie chwila, ale gdy poczekasz, aż uzbiera się cały zlew brudnych naczyń, będziesz musiał poświęcić więcej czasu na zmywanie za jednym razem. Z drobiazgami, na które nie poświęcisz więcej niż 10 minut, uporaj się od razu.

W stosowaniu się do tej porady z pewnością pomoże zasada 5 sekund. Na czym polega? Jeśli wiesz, że należy coś zrobić, policz do pięciu i podejmij decyzję. Jeśli tego nie zrobisz, Twój umysł zacznie Cię przekonywać, że może warto odwlec działanie. A przez to łatwo wpaść w wir prokrastynacji!

Ten trick możesz wykorzystywać w różnych sytuacjach. Zamiast odwlekać z telefonem, gdy tylko przypomnisz sobie, że musisz do kogoś zadzwonić, od razu pomyśl „zrobię to teraz!” i wykręć numer. Jeśli usłyszysz alarm i poczujesz chęć zastania w łóżku na jeszcze 5 minut, policz do 5 i powiedz „wstaję!”. Nie tylko zyskasz więcej czasu z samego rana, ale także unikniesz zmęczenia po przebudzeniu i zadbasz o prawidłową higienę snu.

4. Kupuj w Internecie

Nie zapominaj o zakupach w Internecie. Zamiast biegać po galeriach, możesz obejrzeć ubrania czy prezenty wygodnie przed komputerem lub smartfonem. Bez stania w korkach czy tracenia czasu w komunikacji miejskiej. Nie musisz planować wielkiego wyjścia, a takie zakupy załatwić z doskoku. Otworzenie drzwi i wzięcie przesyłki od kuriera, lub nawet wybranie się do najbliższego punktu odbioru, jest zdecydowanie mniej czasochłonne niż klasyczne zakupy.

5. Przenieś zakupy spożywcze do sieci dzięki BARBORA.pl

Chyba każdy z nas spędził w dyskoncie czy sklepie wielkopowierzchniowym więcej czasu niż planował. Scenariusz często przebiega podobnie — po długich przeprawach między sklepowymi alejkami, bo pracownicy postanowili pozamieniać miejscami Twoje ulubione działy, wreszcie dochodzisz do kas. Oczywiście wtedy, gdy odstoisz swoje w kolejce. Później pora na pakowanie zakupów i powrót do domu — pieszo, autem lub komunikacją miejską. Tylko po to, by przypomnieć sobie, że nie kupiłeś jednego z kluczowych produktów… nie brzmi to jak oszczędność czasu, prawda?

Tego wszystkiego możesz z łatwością uniknąć. Wystarczy, że także swoje codzienne lub cotygodniowe zakupy spożywcze zaczniesz robić w Internecie. Produkty znajdziesz w tym samym miejscu – nikt nie będzie próbował przestawiać ich tylko po to, by wydłużyć Twoją drogę do kas. Możesz także skorzystać z gotowej listy zakupów i kupić w kilka minut wszystko, czego potrzebujesz. Dodatkowo unikniesz szykowania się do wyjścia i czasochłonnej drogi.

Sklepy z produktami spożywczymi, tak jak BARBORA, dostarczą Twoje zakupy pod same drzwi w dogodnym dla Ciebie czasie – nawet w niedziele. A do tego z bezpłatną dostawą. Nie musisz zmieniać swoich planów, po prostu Twoje zakupy pojawią się w domu, gdy będzie to dla Ciebie najwygodniejsze. To nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Na www.barbora.pl znajdziesz codzienne promocje i wyjątkowe oferty. Każdy nowy klient otrzymuje 25 zł zniżki na swoje pierwsze zamówienie.

Nie musisz biegać od sklepu do sklepu, bo wszystko to, czego potrzebujesz w domu, znajdziesz na barbora.pl. Kosmetyki, artykuły higieny osobistej, świeże warzywa i owoce, czy nawet środki do sprzątania czekają siedem dni w tygodniu.

Zakupy spożywcze online pomogą oszczędzić Ci nawet kilka godzin w tygodniu! Może warto przeznaczyć je na wyjście z przyjaciółmi czy spacer z rodziną albo dokończenie projektu, który odkładasz od kilku miesięcy?

Barbora

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!