Ciekawostki
13/9/2023
AKTUALIZACJA:
13/9/2023
Ciekawostki
13/9/2023
AKTUALIZACJA:
13/9/2023

Sezonowe owoce i warzywa we wrześniu

Odkryj sezonowe warzywa i owoce we wrześniu!

Sezonowe warzywa i owoce to prawdziwy skarb natury, który warto docenić. Szczególnie latem, gdy mamy do czynienia ze naturalnymi witaminami, które wspierają nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jakie owoce i warzywa znajdziemy we wrześniu?

Produkty sezonowe – zalety ich wybierania

Świeżość i smak, zbieramy je wtedy, gdy są w pełni dojrzałe. Mają intensywny smak i aromat, którego ciężko szukać w produktach poza sezonem. Dodatkowo wartość odżywcza, zbierane w szczycie sezonu dostarczą nam witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.

Dodatkowo możemy wesprzeć lokalnych rolników jednocześnie, pomagając im w rozwoju lokalnych gospodarek.

Brak pomysłu na sezonową potrawę? Nic straconego, dzięki szerokiemu wyborowi możemy przygotować kreatywną potrawę bogatą w składniki odżywcze.

Jesień przynosi obfitość warzyw korzeniowych i owoców drzew. Warto wybierać dynie, które można wykorzystać do przygotowania zup, puree lub słodkich deserów. Jabłka, które mają jesienny symbol dostarczą witaminę C i błonnik oraz są doskonałe na przekąskę lub do pieczenia szarlotki. Kapusta kiszona i czerwona są tradycyjnymi daniami jesieni, bogatymi w witaminę K i C.

Pamiętajmy, że wybierając warzywa i owoce sezonowe, nie tylko dbamy o nasze zdrowie, ale również wspieramy lokalnych producentów i tworzymy pyszne dania, które cieszą podniebienie. Sezonowe smaki są niepowtarzalne, dlatego warto korzystać z nich jak najczęściej. Niech każda pora roku stanie się okazją do kulinarnej podróży i odkrywania nowych smaków.

A szeroki wybór lokalnych owoców i warzyw znajdziecie na www.barbora.pl

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!