Rodzina
25/4/2023
AKTUALIZACJA:
22/5/2023
Rodzina
25/4/2023
AKTUALIZACJA:
22/5/2023

Nadchodzi majówka – oto 5 rzeczy, które powinnaś zrobić, aby naprawdę odpocząć 

Nadchodzi majówka – oto 5 rzeczy, które powinnaś zrobić, aby naprawdę odpocząć

 

Długi weekend to czas, który warto wykorzystać na odpoczynek i doładowanie baterii. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, gdy nawet wtedy jesteś zabiegana, starając się zadbać orodzinę i cały dom… Pomożemy ci w tym! Oto 5 wskazówek, które pomogą ci wykorzystać majówkę tak, aby złapać choć chwilę oddechu.

 

Nie wszystko musi być perfekcyjne

Majówka to czas odpoczynku – dla wszystkich. Także dla ciebie. Może to czas, żeby sobie odpuścić i ograniczyć nawał obowiązków. Dotyczy to przede wszystkim… planowania posiłków. Wiemy, że zależy Ci, by twoja rodzina odżywiała się zdrowo. Mamy również świadomość, że codzienne jedzenie gotowych posiłków nie jest najlepszą alternatywą. Jednak –jak mawia znane powiedzenie – wszystko jest dla ludzi 😉 Twoja rodzina nie odczuje różnicy, jeśli podczas długiego weekendu postawisz na mrożonki – proste, łatwe i szybkie w przygotowaniu potrawy. Alternatywą jest także grillowanie, które dodatkowo sprawia wszystkim wiele frajdy. Gratulacje – właśnie zyskałaś czas dla siebie!

 

Zaplanuj wcześniej zakupy i zaopatrz się w niezbędne produkty

Nic nie psuje wolnego czasu tak bardzo, jak zamartwianie się, czy nie zabraknie ci soków do kolacji lub czy podczas śniadania nie skończy się pieczywo. Przygotuj zawczasu listę zakupów i skorzystaj z bezpłatnej dostawy Barbora. Wyjeżdżasz i zostawiasz zwierzaki pod czyjąś opieką? Nie zapomnij o zapasie karmy. Zamów wszystko, czego potrzebujesz - jedno zmartwienie masz z głowy!

 

Musisz pracować? Zadbaj o drobne przyjemności

Jeśli nie masz wyjścia i musisz usiąść przed laptopem – zadbaj przynajmniej o to, by wprawić się w dobry nastrój. Pyszna kawa, słodkie co nieco? Pozwól sobie na to nawet, jeśli na co dzień dbasz o linię. Pamiętaj, ze majówka to wyjątkowy czas, jeżeli zatem w tym czasie robisz rzeczy, które nie wiążą się z odpoczynkiem – należy ci się za to jakaś nagroda 😉 Nie wyrzucaj sobie tego. Potraktuj to jako element troski o swoje samopoczucie. Cokolwiek to będzie – wytrawne, słodkie, lody czy filiżanka dobrej kawy: zasługujesz na to.

 

Medytacja to nie wiedza tajemna!

Zrób coś dla siebie

Brzmi banalnie? Możliwe, ale w natłoku codziennych obowiązków rzadko kiedy o tym pamiętamy. Nie musisz projektować wielkich planów, wystarczą drobiazgi – weź kąpiel w soli, zrób ulubioną maseczkę, przygotuj tę zdrową sałatkę, którą zawsze chciałaś zrobić, ale wciąż brakowało ci czasu, weź do ręki książkę, której czytanie odkładasz od pół roku. Jeśli spędzasz majówkę poza domem – masz ułatwione zadanie. Zapowiedz swojej rodzinie, że jedna godzina dziennie należy tylko do Ciebie. Jeśli trzeba – ulotnij się do kawiarni czy na plażę i spędź ten czas dokładnie tak, jak chcesz – masz do tego prawo!

 

Medytacja

Jeśli wydaje ci się, że medytacja to tajemna wiedza, dostępna tylko dla wschodnich mistrzów, mylisz się 😊 Tak naprawdę medytacja to nic innego, jak bycie „tu i teraz”, czasem rozumiane też jako „mindfulness”. Znajdź ciche miejsce i zrelaksuj się. Rozpal świece lub patyczki zapachowe. Skup swoją uwagę na jednym punkcie. Staraj się nie myśleć o niczym innym. Oddychaj miarowo. Poczuj swoje ciało, wsłuchaj się w oddech. Kilka minut takiego treningu pozwoli ci się wyciszyć i naprawdę odetchnąć.

 

Barbora

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!