Zdrowie
23/9/2022
AKTUALIZACJA:
22/5/2023
Zdrowie
23/9/2022
AKTUALIZACJA:
22/5/2023

Czym jest serum do twarzy i jak je stosować?

Serum do twarzy to jeden z tych produktów pielęgnacyjnych, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. A kupić je można podczas codziennych zakupów w nowej zakładce „Drogeria“ na Barbora.pl

Sera charakteryzują się działaniem odżywczym, regeneracyjnym, wygładzającym i pielęgnującym skórę twarzy. To kosmetyki lub dermokosmetyki, które mają o wiele silniejsze działanie niż kremy. Mają zazwyczaj więcej substancji aktywnych i jednocześnie lżejszą konsystencję niż krem.

Co daje serum do twarzy?

Podstawową właściwością serum jest wsparcie działania innych kosmetyków podczas codziennej pielęgnacji. Dlatego wszelkie inne kosmetyki nakładamy na skórę dopiero po nałożeniu serum.

Sera w zależności od tego, jakie składniki aktywne zawierają, mogą wspierać nas w walce z trądzikiem i zaskórniakami, utratą jędrności skóry, przeciwdziałać odwodnieniu skóry czy działać przeciwzmarszczkowo. Warto pamięć, że serum przeciwdziała starzeniu się skóry.

A jak odpowiednio przechowywać serum? Należy trzymać je w suchym i chłodnym miejscu, dlatego najlepiej przechowywać je poza łazienką.

 

Zdrowa cera po nałożeniu serum do twarzy

Jak stosować serum?

Najpierw należy przystąpić do demakijażu, a następnie dokładnie oczyścić skórę twarzy i nałożyć tonik. Po tych zabiegach przychodzi czas na zastosowanie serum – potraktujmy je jako bazę do kremu.

Często zastanawiamy się, czy serum stosować na dzień czy na noc. Odpowiedź nie jest taka prosta, bo wpływa na nią to, z jakimi problemami boryka się nasza skóra. Jeśli zależy nam jedynie na działaniu wzmacniającym efekt zwykłego kremu, stosujmy je na dzień. Pamiętajmy, by sięgnąć po delikatniejsze serum.

Jeśli zaś nastawiamy się na intensywne działanie i kompleksową pielęgnację, najlepiej nakładajmy serum na noc.

 

Kobieta nakładająca krem na serum na twarzy

Czy serum należy stosować codziennie?

Wszystko zależy od konkretnej kuracji. Na opakowaniach produktów kosmetycznych znaleźć możemy zalecenia producenta i właśnie do nich powinniśmy się stosować. Pamiętajmy jednak, że wysoka zawartość substancji aktywnych w serum może być przyczyną podrażnień i zaczerwienienia skóry. Jeśli się z tym spotkamy, zmniejszmy częstotliwość używania serum.

Pamiętajmy, że serum działa mocniej niż kremy, dlatego koniecznie włączmy je do naszej codziennej pielęgnacji!

Barbora

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!