Ciekawostki
7/6/2023
AKTUALIZACJA:
4/7/2023
Ciekawostki
7/6/2023
AKTUALIZACJA:
4/7/2023

Badanie BARBORA.PL: Spacer lepszy niż zakupy!

W okresie wiosenno-letnim chętniej wybieramy spacer na łonie natury niż przebywanie w zatłoczonych pomieszczeniach czy rozgrzanych do czerwoności samochodach. Aż 61% Polaków przyznaje, że w tym okresie zamiast iść do sklepu wolałoby zażywać aktywności na świeżym powietrzu.

Zakupy spożywcze przez Internet to nie tylko trend, ale także rozwiązanie, które pozwala na dużą oszczędność czasu, szczególnie w sezonie letnim. Potwierdzają to respondenci badania przeprowadzonego na zlecenie internetowego sklepu spożywczego Barbora Polska.

Zdaniem aż 60% respondentów jest to oszczędność czasu, ponad 50% uważa, że dzięki temu unika tłumów w sklepach stacjonarnych. Blisko połowa badanych docenia fakt, że nie trzeba dźwigać ciężkich toreb, a cztery osoby na dziesięć (41%) wolą zamienić przeszukiwanie półek sklepowych na spacer. Prawie 13% badanych wskazało, że dzięki zamówieniom spożywczym online łatwiej jest zorganizować spontaniczne spotkanie na działce.

Polacy chętniej wybierają aktywność fizyczną niż zakupy.

  

Wyniki te pokazują, że Polacy wiedzą, jak ważne jest odnalezienie równowagi między obowiązkami i codzienną organizacją, a angażowaniem się w aktywności, które dają satysfakcję i zadowolenie – mówi Agnieszka Śliwka-Stachowiak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Barbora Polska i dodajePrzebywanie na łonie natury nie tylko sprzyja zdrowiu fizycznemu, ale także poprawia samopoczucie i równowagę psychiczną. Czas spędzony na zewnątrz ma również ogromne znaczenie dla naszych relacji społecznych. Spotkania na świeżym powietrzu, pikniki w parku, czy grillowanie na działce tworzą niesamowite okazje do budowania więzi z rodziną i przyjaciółmi. Cieszymy się, że dzięki zakupom online dajemy naszym klientom przestrzeń na spędzanie chwil z bliskimi, które są okazją do tworzenia niezapomnianych wspomnień.  

Zdaniem większości badanych, w okresie wiosenno-letnim najbardziej pożądane do kupienia przez Internet są chemia gospodarcza (55%) i produkty do codziennej higieny i pielęgnacji (53%). Blisko 44% badanych chętnie zamawia produkty na grilla, takie jak brykiet, tacki, dressingi, patyczki na szaszłyki, itd. Jedna osoba na cztery kupuje przez Internet suche produkty spożywcze, a około 16% - napoje.

Zakupy spożywcze online to oszczędność czasu!

 

Przenosząc część naszych codziennych obowiązków do sfery internetowej, możemy zyskać więcej czasu na korzystanie z aktywności na świeżym powietrzu, spotkania w plenerze i korzystanie ze sprzyjającej pogody, a przede wszystkim pomoże nam to osiągnąć równowagę między tym co „należy”, a tym czego „chcemy”. W ten sposób mamy szansę  cieszyć się zarówno aktywnym stylem życia oraz oszczędnością czasu, jaką niosą za sobą zakupy online.

 

W artykule wykorzystano wyniki badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Barbora przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research w kwietniu 2023 roku, N = 1000.

 

Skorzystaj z kuponu 40 zł na pierwsze zakupy spożywcze!

Więcej informacji: www.barbora.pl

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!