Dom i relaks
25/7/2023
AKTUALIZACJA:
28/7/2023
Dom i relaks
25/7/2023
AKTUALIZACJA:
28/7/2023

5 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Trójmieście

Trójmiasto to letni pewniak, jeśli chodzi o spędzanie czasu nad morzem, nawet gdy nie dopisuje pogoda. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na spędzenie wakacji w tym mieście!😊

Spacer po marinie ze zwiedzeniem

Spacer możemy zacząć na Wyspie Spichrzów, która w ostatnich latach oferuje atrakcje i nowe miejsca noclegowe na bardzo dobrym poziomie. Pierwszym przystankiem na trasie naszego spaceru siłą rzeczy jest Zielona Brama. Przez Dolny Targ kierujemy się pod Fontannę Neptuna na obowiązkowe zdjęcie. Po minięciu Ratusza Głównego Miasta, po prawej stronie możemy skierować się na zwiedzanie Bazyliki Mariackiej. Z tego miejsca możemy wybrać jeden z trzech kierunków zwiedzania w zależności o tego, co interesuje nas najbardziej. Jeżeli chcemy skierować się na Północ, to proponujemy 1,5 km spacer do Europejskiego Centrum Solidarności, w kierunku Wschodnim po przejściu 2 km możemy odwiedzić Hevelianum, centrum edukacyjne mieszczące się w starym forcie wojskowym. Jeżeli interesuje nas krótszy spacer, to odległości 1 km od Bazyliki w kierunku południowym możemy zwiedzić Muzeum Narodowe, gdzie warto odwiedzić zarówno stałe, jak i czasowe ekspozycje.

Korona Starego Gdańska

Nie trzeba jechać w góry, żeby zdobyć Koronę PTTK. W Gdańsku nawet w trakcie krótkiego pobytu można zdobyć Odznakę Korony Starego Gdańska! Wystarczy tylko kupić książeczkę odznaki i zdobyć 8 wież widokowych: Wieżę Bazyliki Mariackiej, Wieżę Twierdzy Wisłoujście, Wieżę Przyrodników Muzeum Archeologicznego, Górę Gradową-Centrum, Hevelianum, Latarnię Morską w Nowym Porcie, Wieżę Ratusza Głównego Miasta, Wieżę Więzienną Muzeum Bursztynu, Wieżę Kościoła św. Katarzyny. Po całym dniu spędzonym na wspinaniu się po schodach nie warto marnować czasu na zakupy stacjonarne. Barbora dowozi przez całe wakacje na terenie Trójmiasta, więc zakupy spożywcze mogą czekać na nas na mecie w hotelu lub wynajętym lokalu.

Sopot z receptą na złą pogodę

Druga połowa wakacji potrafi dać w kość, jeśli chodzi o warunki, ale urlop bez plażowania nie musi być zmarnowany! Sopot oferuje wyjątkową szansę na seanse w saunie z profesjonalnym saunamistrzem bezpośrednio na plaży! Za pośrednictwem internetowych platform rezerwacyjnych można bez problemu zapisać się na relaks w saunie z panoramicznym widokiem na morze! To świetna recepta na zimniejsze dni, zwłaszcza że prosto po kwadransie w saunie możemy wskoczyć do Bałtyku i ochłodzić się w wodzie.

Experyment – odpowiedzi na pytania, których jeszcze nie zadaliśmy

Dla podróżujących z dziećmi, którzy nie chcą, żeby młode umysły pociech nie odcięły się za bardzo od nauki, Trójmiasto oferuje nowoczesne centrum edukacji. To idealne miejsce dla ciekawskich dzieci, które są w wieku, w którym szukają odpowiedzi na dziesiątki pytań nasuwających się przy odkrywaniu świata. Jeśli nie chcemy sami odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego niebo jest niebieskie? Gdzie zimują raki? Dlaczego woda nie płynie w górę? To warto zabrać tam młodych odkrywców i dać im szansę na eksperymentalne poznawanie świata.

Łapanie fali – możliwe nie tylko na Hawajach

Ostatnią opcję szykujemy dla szczególnych fanów wodnych sportów. Plaża w Jelitkowie oferuje szeroką ofertę sportów wodnych w tym windsurfingu i kitesurfingu. Te dwie dyscypliny bardzo sprawnie rozwijają się w Polsce i było tak jeszcze przed wyczynem Janka Lisewskiego, który przepłynął na kitcie Bałtyk w 2011 roku. Jednak nie musimy być wybitnymi sportowcami, żeby spróbować sportów wodnych. Warto zacząć od windsurfingu, który wbrew obiegowej opinii nie jest sportem ekstremalnym i zacząć mogą wszyscy, którzy dobrze radzą sobie z pływaniem i dobrze czują się na wodzie.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy spokojne spacery, centra edukacyjne czy czas spędzony na wodzie, warto pamiętać, że wszystkie zakupy możemy rozplanować, zamówić online i cieszyć się swoimi ulubionymi produktami, tak jakbyśmy nigdy nie opuścili w domu. W ten sposób można oszczędzić na jedzeniu w restauracjach i zostawić sobie środki na bogatą ofertę atrakcji oferowanych przez Trójmiasto.

Barbora

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!