Ciekawostki
16/6/2023
AKTUALIZACJA:
16/6/2023
Ciekawostki
16/6/2023
AKTUALIZACJA:
16/6/2023

5 kroków oszczędzania na domowym budżecie!

Coraz częściej temat oszczędzania przewija się w dyskusji publicznej. Nie tylko w mediach, ale także w pracy czy podczas spotkań ze znajomymi. Niby każdy z nas wie jakie to ważne, aby oszczędności posiadać, a jednak coraz trudniej nam zrealizować ten cel. Szczególnie że według danych Eurostatu 44% Polaków nie posiada żadnej poduszki finansowej.

Zaciskanie pasa czy rozsądne zarządzanie budżetem?

Jeśli słowo „oszczędność” kojarzy Ci się z czymś negatywnym, to nie martw się. Nie jesteś sam. 😊 Choć większość Polek i Polaków stara się odkładać część zarobków na oddzielne konto oszczędnościowe, to wciąż okazuje się, że codzienne wydatki mogą nas nieco przytłoczyć. Rosnące ceny produktów spożywczych, energii elektrycznej i gazu nie napawają optymizmem. Co możemy zatem zrobić, aby nasz budżet domowy nie ucierpiał?

1.      Zacznij prowadzić spis wydatków

Pierwszy krok w skutecznym oszczędzaniu to zmierzenie się z tym, ile faktycznie wydajesz. Tu z pomocą przyjdzie prowadzenie budżetu i spis codziennych wydatków. Wyrobienie nawyku spisywania kwot z paragonów i faktur pozwoli utrzymać kontrolę nad domowym budżetem.

2.      Stwórz budżet

Jeśli masz już wiedzę na temat tego ile wydajesz to teraz przyszedł czas na stworzenie domowego budżetu. Powinien on zawierać wydatki stałe (czynsz, rachunki, zakupy spożywcze) oraz wydatki nieprzewidziane np. dentysta, naprawa samochodu.

3.      Obniż wydatki

I tu z pomocą przyjdą takie sztuczki jak szukanie promocji i kuponów na przykład w codziennych zakupach spożywczych lub organizacja zakupów w sposób przemyślany. Zamiast stać w kolejkach i korkach spróbuj robić zakupy spożywcze przez Internet i przekonaj się na własnej skórze ile jesteś w stanie zaoszczędzić. Promocje na niemalże 500 produktów codziennego użytku w Barborze pozwalają zaoszczędzić dodatkowy budżet w skali miesięcznych zakupów spożywczych. Dla naszych nowych Klientów przygotowaliśmy kupon zniżkowy na pierwsze zakupy. Skorzystaj! 😊

Kupon 40DOKOSZYKA

 

4.      Określ priorytety

Zastanów się i rozpisz sobie na kartce cele i priorytety. Jeśli wyznaczysz sobie kierunek oszczędzania będzie Ci łatwiej zrealizować cel w 100%. Jeśli wiesz, że Twoim marzeniem jest własne mieszkanie lub samochód, to już teraz powinieneś pomyśleć o koncie oszczędnościowym.

5.      Obserwuj postępy

W oszczędzaniu pieniędzy najprzyjemniejsze jest obserwowanie kwoty na koncie. Monitoruj, sprawdzaj oraz podejmuj dodatkowe działania. Bądź konsekwentny!

Każdy z nas codziennie zmaga się z tym, aby odłożyć chociaż trochę pieniędzy na przyjemności, takie jak: podróże. Jeśli na początku tej drogi czujesz, że jest Ci ciężko i nie widzisz zbyt dużych postępów – nie załamuj się, bądź wytrwały. Na pewno się uda! 😊

ZOBACZ TAKŻE

DLA CIEBIE

Darmowe kolorowanki do pobrania dla Twojego maluszkaDarmowe ebooki z przpepisami na różne okazje. Pobeirz teraz!